FERTILOVIT DLA MĘŻCZYZN

Mężczyźni pragną być ojcami

Według sondaży, ponad 90% mężczyzn pragnie mieć dziecko. Jednakże, nigdy wcześniej pary nie doświadczały tylu trudności z poczęciem jak obecnie. Zdolność poczęcia dziecka jest ściśle powiązana z ilością plemników oraz ich jakością.
Plemniki są stale produkowane w organizmie. Co 90 dni nowa generacja plemników jest gotowa na poczęcie nowego życia, jednak wiele czynników wpływa na ich liczbę, kształt (morfologia), oraz ruchliwość. Wśród nich są czynniki związane ze stylem życia takie jak dieta. Wiele witamin i minerałów jest istotnych dla prawidłowego rozwoju plemników dlatego każdy mężczyzna powinien się upewnić, że spożywa co najmniej 5 porcji owoców i warzyw każdego dnia.

Czym jest Fertilovit®?

Jak wykazały liczne badania, częstość występowania zaburzeń płodności u mężczyzn zwiększa się na całym świecie. Już co dziesiąta para ma problemy z zapłodnieniem, przy czym w co najmniej 30% przypadków odpowiedzialne są za to zaburzenia płodności u mężczyzn. Parom zmagającym się z problemami z poczęciem mogą pomóc techniki wspomaganego rozrodu, takie jak podawanie klomifenu, inseminacja, zapłodnienie in vitro oraz docytoplazmatyczna iniekcja plemnika. Jednak w przypadku, gdy plemniki są już uszkodzone przez wysoki poziom stresu oksydacyjnego, sukces każdej z wymienionych metod będzie mniejszy.

Zmniejszona liczba plemników w nasieniu oraz ich gorsza jakość może mieć wiele przyczyn. Odpowiedzialne mogą być zanieczyszczenie środowiska, związki hormonalnie czynne obecne w otoczeniu, niewłaściwa dieta i inne czynniki. Coraz więcej badań skupia się na destrukcyjnym działaniu stresu oksydacyjnego na nasienie.

Stres oksydacyjny pojawia się w naszych organizmach na skutek działania czynników środowiskowych, takich jak palenie tytoniu, spożywanie alkoholu, zanieczyszczenia, pestycydy i inne środki chemiczne, stres, urazy. Termin „stres oksydacyjny” odnosi się do uszkodzeń komórek i tkanek organizmu przez reaktywne formy tlenu. Komórki jajowe i plemniki są szczególnie podatne na tego typu uszkodzenia. W prawidłowych warunkach organizm dysponuje szeregiem mechanizmów obronnych, między innymi endogennymi antyoksydantami, jednak nie zawsze są one dostępne w wystarczających ilościach.

Zdrowy styl życia i zrównoważona dieta pozytywnie wpływają na płodność.

Dobrą wiadomością dla Panów jest fakt iż plemniki produkowane są przez organizm przez całe życie. Zdrowy mężczyzna może łatwo poprawić jakość swojego nasienia i ilość plemników poprzez dbałość o swoje zdrowie. Dużą rolę pełni zrównoważona dieta bogata w antyoksydanty i inne mikroskładniki wspomagające podziały komórkowe i spermatogenezę. Może ona znacząco wpłynąć na zdolności reprodukcyjne. Jednak trudno jest skomponować właściwą, zdrową dietę, zwłaszcza w przypadku nowoczesnego mężczyzny, który łączy wymagające życie zawodowe i prywatne. Łatwym i efektownym sposobem na poprawienie stanu odżywienia swojego organizmu jest odpowiednie uzupełnianie diety.

FERTILOVIT® M PLUS

Do postępowania dietetycznego dla mężczyzn z problemami z płodnością związanymi z obniżoną jakością nasienia

Unikalny zestaw mikroskładników wspomagający prawidłową produkcję plemników. Zawiera cynk, selen, cytrulinę i witaminę C o przedłużonym uwalnianiu.
Co to jest Fertilovit ® Mplus?

Fertilovit ® Mplus jest suplementem diety. Stosuje się go do postępowania dietetycznego u mężczyzn z problemami z płodnością związanymi z obniżoną jakością nasienia. Zawiera kombinację witamin i innych ważnych składników takich jak cynk i selen, które wspierają prawidłowy rozwój plemników, oraz zawiera witaminę C o przedłużonym uwalnianiu chroniącą plemniki przed szkodliwym stresem oksydacyjnym. Oprócz tego, N-acetylo-L-cysteina zwiększa wytwarzanie ważnych przeciwutleniaczy w ogranizmie. Budulec białka (aminokwas) cytrulina zapewnia dodatkowe wsparcie zdrowego rozwoju plemników. Organizm absorbuje cytrulinę i przekształca ją w arganinę, która stanowi kolejny budulec białka i ważny materiał wyjściowy do syntezy substancji niezbędnych do pakowania i stabilizowania DNA plemników.

Opakowanie zawiera 60 kapsułek, wystarczające na miesiąc stosowania.

Zaleca się przyjmowanie przynajmniej na trzy miesiące przed planowanym poczęciem.

Cena: 280,00 zł

UKIERUNKOWANY NA 7 CZYNNIKÓW OBNIŻONEJ PŁODNOŚCI
Stres Oksydacyjny
 • antyoksydanty: Witamina C, Witamina E, Kwas foliowy, Zynk, Selen, Glutation, N-Acetylo-L-cytseina
 • antyoksydanty o przedłużonym działaniu: Witamina C o przedłużonym uwalnianiu, N-Acetylo-L-cytseina
Dysfunkcja mitochondriów
 • L-karnityna
 • Koenzym Q10
Hiperhomocysteinemia
 • Kwas foliowy
Przepływ krwi
 • L-cytrulina
Zapalenie
 • Likopen
Dysfunkcje enzymatyczne
 • Zynk
 • Selen
Łagodne zaburzenia erekcji
 • L-cytrulina – prekursor argininy
WSKAZANIA
 • Męska niepłodność idiopatyczna
 • Oligoastenoteratozoospermia (OAT)
 • Niepłodność męską wywołana przez stres oksydacyjny
 • Obniżenie męskiej płodności związane z odżywianiem
 • Łagodne zaburzenia erekcji
DAWKOWANIE
Fertilovit ® Mplus należy przyjmować po 1 kapsułce 2 razy dziennie, przez minimum 3 miesiące.

Spożywać po jednej kapsułce rano i wieczorem (dwa razy dziennie). Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Połknąć w całości i popić dużą ilością wody. Zaleca się przyjmowanie preparatu w czasie posiłków.

W celu uzyskania najlepszych efektów zaleca się rozpoczęcie przyjmowania preparatu na przynajmniej 90 dni przed planowanym poczęciem, ponieważ cykl produkcji plemników (spermatogeneza) trwa od 74 do 78 dni. Można jednak rozpocząć kurację za pomocą preparatu Fertilovit® Mplus w dowolnym dogodnym momencie.
SKŁAD
dzienna porcja do spożycia (2 kapsułki) % RWS* w 100 g produktu % RWS*
Wartość energetyczna 27,4 kJ / 6,4 kcal - 1 714 kJ / 405 kcal -
Tłuszcz 0,07 g - 4,70 g -
w tym nasycone kwasy tłuszczowe 0,06 g - 3,90 g -
Węglowodany 0,70 g - 42,60 g -
w tym cukry 0,09 g - 5,70 g -
Błonnik 0,03 g - 1,80 g -
Białko 0,75 g - 47,20 g -
Sól <0,01 g - 0,04 g -
Witamina C 100 mg 125 6 250 mg 7 813
Witamina E 100 mg 833 6 250 mg 52 083
Kwas foliowy 500 μg 250 31 250 mg 15 625
Selen 100 μg 182 6 250 μg 11 364
Cynk 20 mg 200 1 250 mg 12 496
Glutation 50 mg - 3 125 mg -
N-acetylo-L-cysteina 50 mg - 3 125 mg -
L-karnityna 300 mg - 18 750 mg -
L-cytrulina 300 mg - 18 750 mg -
Koenzym Q10 15 mg - 937 mg -
Likopen 4 mg - 250 mg -
*% RWS— procent referencyjnych wartości spożycia (zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej)

FERTILOVIT® MT

Suplement diety dla zdrowych mężczyzn, pragnących zadbać o zdrowie reprodukcyjne.

Fertilovit ® MT zawiera kombinację odżywczych składników wspierających prawidłową płodność i spermatogenezę. Tylko jedna kapsułka dziennie daje dobre samopoczucie dostarczając organizmowi wszystkich mikroelementów potrzebnych do prawidłowej spermatogenezy i płodności. Podczas gdy Fertilovit ® M plus jest przeznaczony do intensywnego 3-6 miesięczego postępowania, dysponującego stosunkowo wysokimi dawkami mikroelementów, Fertilovit ® MT został dostosowany do potrzeb tych mężczyzn, którzy szukają wsparcia długoterminowego, w małych dawkach.
Co to jest Fertilovit® MT?

Fertilovit® MT zawiera unikalną kompozycję mikroskładników ważnych dla prawidłowego rozwoju plemników i równowagi hormonalnej. Dodatkowo zawiera on antyoksydanty chroniące plemniki przed stresem oksydacyjnym oraz inne substancje niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego.

Fertilovit MT należy przyjmować po 1 kapsułce raz dziennie, przez minimum 3 miesiące.

Opakowanie Fertilovit MT zawiera 90 tabletek i stanowi całą kurację na pełne 3 miesiące.

Cena: 240,00 zł

UNIKALNY SKŁAD
 • Kompleksowy skład całościowo wspiera zdrowie reprodukcyjne mężczyzny
 • Antyoksydant o przedłużonym działaniu: Witamina C o przedłużonym uwalnianiu
 • Tauryna jako główny mikroelement ochronny
 • Witamina D poprawiająca jakość nasienia i poprawiająca...
 • Brak glutenu, laktozy czy żelatyny
 • Łatwe dawkowanie
WSKAZANIA
 • Dla zdrowych mężczyzn pragnących zadbać o swoje zdrowie reprodukcyjne
 • Niezdrowy styl życia taki jak stres, bak zbilansowanej diety, palenie etc.
 • Narażenie na zanieczyszcenie środowiska
 • Żylaki powrózka nasiennego bez oligoasthenoteratozoospermii (OAT)
SKŁAD
Zalecana dzienna porcja do spożycia (1 kapsułka) % RWS*
Witamina C 80 mg 100
Witamina E 36 mg 300
Kwas foliowy 200 μg 100
Cynk 10 mg 100
Selen 55 μg 100
Witamina D 5 μg 100
inne składniki Zalecana dzienna porcja do spożycia (1 kapsułka) % RWS*
L-karnityna 200 mg -
Tauryna 200 mg -
Likopen 4 mg -
Koenzym Q10 15 mg -
*% RWS— procent referencyjnych wartości spożycia (zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej)
DAWKOWANIE
1 kapsułka dziennie

W celu uzyskania najlepszych efektów zaleca się rozpoczęcie przyjmowania suplementu na 3 miesiące przed planowanym poczęciem, ponieważ cykl produkcji i dojrzewania plemników (spermatogeneza) trwa od 74 do 78 dni.
Spożywać jedną kapsułkę dziennie.