ENDOMETRIOZA A PŁODNOŚĆ
6 kwietnia 2016
TRZY MIESIĄCE ZMIENIAJĄ WSZYSTKO
6 kwietnia 2016

SKŁADNIKI

 

Naukowo udowodnione działanie każdego składnika suplementów wspomagających płodność:

 

WITAMINA C:

Witamina C jest ważnym antyoksydantem w plazmie nasienia płodnych mężczyzn. Jej koncentracja w plazmie jest dziesięć razy wyższa niż w osoczu krwi. Witamina C chroni plemniki przed agresywnymi RFT ( reaktywne formy tlenu). Jednak ludzki organizm wydala witaminę C szybko. Dlatego też Fertilovit ® zawierają witaminę C, która jest uwalniana stopniowo, w niewielkich ilościach, zapewniając w ten sposób długotrwały efekt.

CYNK:

Cynk jest ważnym składnikiem plemników: Jeśli w organizmie występuje niedobór cynku, produkcja plemników znacznie spada. Niedobór obniża również ruchliwość plemników. Badania wykazały, że dodatek cynku wpływa na prawidłową spermatogenezę.

WITAMINA E:

Witamina E jest zlokalizowana w błonie komórkowej. Będąc antyoksydantem, chroni membranę przed stresem oksydacyjnym. W wielu badaniach naukowych u mężczyzn, którzy przyjmowali witaminę E, plemniki wykazywały większą odporność, ruchliwość i były całkowicie zdrowe.

KWAS FOLIOWY:

Kwas foliowy chroni wrażliwe DNA zawarte w główce plemnika. Dodatkowo kwas foliowy wpływa na niższy poziom homocysteiny.

SELEN:

Selen jest wysoce skutecznym przeciwutleniaczem, który chroni DNA plemników. Dodatkowo badania wykazały, że selen może zwiększać ruchliwość plemników.

LIKOPEN:

Likopen jest karotenoidem będącym doskonałym przeciwutleniaczem, który posiada również właściwości przeciwzapalne. Ma to pozytywny wpływ na utajone zapalenie układu moczowego, jak i zmniejszenie stresu oksydacyjnego.

L-KARNITYNA:

L-karnityna składa się z aminokwasów lizyny i metoniny, odgrywa istotną rolę w produkcji energii komórek.

GLUTATION (N-acetylo-L-cysteina):

Glutation jest dominującym przeciwutleniaczem w organizmie człowieka. Chroni komórki przed stresem oksydacyjnym. Jednak wchłanianie glutationu w przewodzie żołądkowo-jelitowym jest ograniczone. Jej głównym prekursorem jest N-acetylo-L-cysteina, jest łatwo przyswajana i skuteczne zwiększa syntezę glutationu w organizmie. Dlatego Fertilovit ®M i Fertilovit ® Mplus zawierają N-acetylo-L-cysteina, podnosząc znacznie wewnątrzkomórkowy poziom glutationu.

KOENZYM Q 10:

Organizm potrzebuje koenzymu Q10, głównie do produkcji energii. Jednakże ma on również silne działanie przeciwutleniające, przez co może znacznie zmniejszyć produkcję reaktywnych form tlenu w osoczu nasienia.

CYTRULINA:

Cytrulina jest głównym prekursorem organizmu do wytwarzania argininy. Suplementacja cytruliną wykazuje znaczne zwiększenie poziomu argininy. Organizm wykorzystuje argininę do tworzenia protamin sperminy i speridyny, które są obecne w płynie nasiennym w wysokich stężeniach. Spermina stabilizuje DNA plemników, a spermidyna odgrywa istotną rolę w mechanizmach naprawczych komórek. Stwierdzono, że poziom spermidyny zmniejsza się wraz z wiekiem. Argnina jest również potrzebna do produkcji protamin, które są niezbędne do pakowania DNA plemników, a tym samym ustabilizowania DNA. Prekursor argininy -cytrulina, skutecznie podnosi poziom argininy w organizmie na długi czas. Skutkiem ubocznym podwyższonego poziomu argininy jest promowanie erekcji u mężczyzn przez uwolnienie mediatora NO (tlenku azotu).

TAURYNA:

Tauryna jest cenionym antyoksydantem, jednak zyskała rozpoznawalność jako składnik tzw. bezalkoholowych napojów energetycznych. W rzeczywistości jest naturalnym składnikiem żywności, a także ludzkiego ciała. Faktycznie jest to jedna z pochodnych aminokwasów, najczęściej występująca w męskim układzie rozrodczym, która jest częścią własnego układu antyoksydacyjnego organizmu. Dodatkowo, ostatnie badania sugerują, że tauryna może również posiadać działanie ochronne przed stresem nitrozowym.